MALÁ INVENTURA 2020 – v autobuse i v automobilu!

Opravdu nevšední zážitek si návštěvníci již osmnáctého ročníku nonkonformního divadelního festivalu MALÁ INVENTURA užívali v netradičním divadelním prostředí.

V Praze, na ostrově Štvanice, kde diváci dříve spíše zažívali vrcholné akce v hokeji a tenisu, zaparkoval netradiční autobus. A v něm divadlo BUFET inscenovalo autorský titul na motivy Daisy Mrázkové „Jacek staví dům“. Hrálo se v upraveném autobuse Karosa, ale hlavní protagonisté se přepravovali během představení i autem!

Musíme ocenit výborné výkony hlavních představitelů. Petr Reif, jinak hvězda sledovaného doku-seriálu televize PRIMA „Policie v akci“ se zde představil v roli budovatele i destruktora. Jeho spoluhráčkou byla výtečná Johana Matoušková.

AUTOBUF

Oba herci udivovali úžasnou flexibilitou i hereckou variabilitou. Reif dokonce do autobusu přitáhl funkční kamínka značky PETRI a rozdělal v nich oheň. Matoušková naopak fascinovala nástupy po autobusu ze střechy, hlavou dolů, malým větracím otvorem.

MALÁ INVENTURA, jak je jí vlastní již dlouhá léta, dokázala, že divadla mají mnoho tváří. Součástí tohoto festivalu bylo i předávání divadelních cen DNA nejlepším osobnostem moderního a netradičního divadla ve Studiu Hrdinů.

»Jacek staví dům«

Daisy Mrázková, Lars von Trier, Jan Kačena

Divadelní fight-specific na na hraně poetik. Co to je? Takhle se to přece nedělá! Pozorujte Jácíčka a Veverku z knihy Daisy Mrázkové na návštěvě u Larse von Triera, třeba.

Text: Daisy Mrázková, Jan Kačena

Režie: Kačena a kolektiv

Hrají: Johana Matoušková, Petr Reif

Scéna a kostýmy: Divadlo Bufet

Světlo a zvuk: Krusha

AUTOBUF3

Foto: Divadlo BUFET

MICHAL STEIN

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *